IE


Internet Explorer

Webový prohlížeč společnosti Microsoft. První verze byla uvedena roku 1995 jako součást Microsoft Plus! balíčku k Windows 95. V současné době je nejnovější verze 10, která je dostupná pouze pro operační systémy Windows 8. Nejvíce používané jsou verze 9 (Windows 7, Windows Vista) a verze 8 (Windows XP). Verze 7 se stává čím dál méně využívanou a podpora webových stránek pro tuto verzi pomalu končí. Starší verze již podporovány nejsou a jsou v současné době prakticky nepoužitelné.

Vzhledem k vemi pomalému tempu aktualizace prohlížeče ze strany výrobce, častým chybám a jejich pomalému odstraňování (i roky od nahlášení), špatné podpoře webových standardů (co Microsoft může to udělá jinak, ale je zde znát velký posun k lepšímu) a náročnosti a pomalosti prohlížeče (také je znát zlepšení) se podíl Internet Exploreru na trhu prohlížečů stále zmenšuje.

Pokud k těmto negativům přičteme ještě velmi mizernou podporu vývojářů (vývojářské nástroje pro IE jsou téměř nepoužitelné oproti konkurenci) vychází nám noční můra všech kodérů.

Verze Internet Explorer 10 ve Windows 8 ve variante Advanced UI (dříve Metro) nepodporuje žádné pluginy (zásuvné moduly) a tedy ani technologii flash. Výjimkou jsou vybrané stránky velkého významu (seznam vyvolených, např. YouTube) kde flash ještě podporován je. Na ostatních stránkách je však nutné počítat s tím že se v tomto prohlížeči flash nezobrazí. V takovém případě je řešením přepnout do klasického zobrazení a spustit ne-Metro Internet Explorer, který flash ještě podporuje. Jenže kolik návštěvníků bude něco takového pro nějakou stránku podstupovat?


VirgoCMS
? NAPOVEDA povinné