Optreal.cz


28.02.2013 | Optreal | běžný rozsah (3/5) | náročná implementace (4/5)
Kompletně v responzivním designu

OPTREAL.CZ je jedním z našich dalších webů, který plně využívá responzivního designu. Při návrhu vhodného internetového řešení pro společnost OPTREAL jsme jako první museli brát v úvahu rychle se měnící trendy v oblasti nových technologií díky nástupu mobilních zařízení (telefony, tablety, mini notebooky..). Použitý responzivní design umožňil přizpůsobení celé www prezentace přesně na míru zařízení na kterém je prohlížena. To byl také klíčový požadavek celého zadání.  Programátoři, webdesignéři a grafici ale museli brát v úvahu několik zařízení najednou, a celý proces byl mnohem složitější na realizaci. Z dlouhodobého pohledu se ale jedná o řešení výhodné zejména díky absenci speciálních verzí stránek pro konkrétní zařízení. Díky responzivnímu designu bylo možné dosáhnout jednotné správy obsahu v rámci jediného systému.

Na stránkách OPTREAL.CZ naleznete zejména katalog prodávaných pozemků  s možností jejich on-line rezervace. Všechny pozemky mají i svůj vlastní grafický vzhled promítaný přímo na katastrální mapu. Zákazník tak může velmi snadno najít pozemek o který má zájem a ještě si udělat vizuální představu o jeho tvaru a umístění v lokalitě. Katalog pozemků také doplňuje řada navázaných informací o dopravě v místě, občanské vybavenosti a pravidelně aktualizovaná fotogalerie.

Mezi další funkcionality patří seznam referencí z on-line a off-line médií, které mohou být i přímo provázány s konkrétní lokalitou, pokud se k ní vztahují. Zpracováním podobné sekce jsou stránky "Napsali o nás", které vypisují sponzorské aktivity klienta a důležitá stránka "Financujeme", kde  se může návštěvník informovat o možnosteczh financování kupovaného pozemku.

 

 

 

 


VirgoCMS
? NAPOVEDA povinné