Objednávka


objednavka (276x126)
Klasický vícekrokový objednávkový proces produktů či služeb.

Funkcionalita objednávky je poslední velkou funkcionalitou eshopu. Nemusí se přitom jednat pouze o závaznou objednávku, může se jednat například o poptávku po ceně apod.

Objednávka navazuje na funkcionalitu košíku. Sestává se ze tří kroků:

Kontaktní údaje

Krok slouží pro získání kontaktních údajů na zákazníka. Jaké údaje budou požadovány a jaké budou povinné je nastavitelné z administrace. Přihlášený zákazník zde uvidí předvyplněný formulář se svými údaji. Nepřihlášený zákazník má možnost se buď přihlásit, nebo vyplnit kontaktní údaje a současně se zaregistrovat, nebo vyplnit minimální požadované údaje bez registrace.

Způsob odběru a platby

Krok slouží pro nastavení způsobu odběru zboží a způsobu platby za zboží. Zákazník si volí z nabídek, přičemž způsoby odběru (osobní odběr na prodejně, spedicí PPL, Českou poštou apod...) jsou plně volitelné a u každého lze volit, jaké způsoby platby jsou pro tento odběr možné (např. kreditní katrou, v hotovosti, na dobírku, promo fakturou apod...). U každého způsobu vyzvednutí a platby lze zadat příplatek k ceně (např. dobírka +100,-, balík +50,-) a libovolná další pomocná data (popis, obrázek, otevírací doba prodejny ...).

Rekapitulace

Poslední krok objednávky slouží pro kontrolu vyplněných údajů a pro nezbytný souhlas s obchodními podmínkami. Po odeslání je objednávka zpracována a jsou odeslány emaily zákazníkovi a správci eshopu.

Ve všech krocích jsou možné libovolné modifikace podle Vašich požadavků. Například doplnění benefičního systému, doplnění alternativní firemní měny či bodů, možnosti odpuštění poplatků za poštové při objednání akčního zboží či ceně objednávky, napojení na systém newsletteru apod.


VirgoCMS
? NAPOVEDA povinné