Galerie


galerie
Zobrazení obrázků, fotografií a ostatních souborů v přehledných strukturovaných galeriích.

Galerie může zobrazovat libovolné soubory a podkategorie. U obrázků jsou zobrazeny jejich náhledy a u souborů většinou zástupné ikony dle typu souboru. Samozřejmostí je zvětšení obrázku do panelu s možností procházení přes celou galerii (bez nutnosti stránkovat).

Pokud galerie obsahuje podkategorie tak lze jimi procházet a zobrazovat jejich obsah. Podkategorie mají stromovou strukturu podobně jako adresáře na disku.

Ke každému souboru lze dodat libovolná dodatečná data - např. název autora, datum pořízení, souřadnice, soubor ke stažení, odkaz apod.. K dispozici je vyhledávání a filtrování nad soubory a obrázky. Lze definovat nejen kritéria filtrace ale i možnost volby třídění a počtu záznamů na stránce. To vše jen nastavením v administraci.

Samotnou galerii lze zobrazit na stránce jen tak, nebo ji navázat na jinou funkcionalitu - například k výpisu tabulky či ke katalogu. Tak je možné docílit např. zobrazení galerie konkrétního produktu na stránce detailu produktu.

Od funkcionality výpisu souborů se galerie liší svou komplexností - navíc dovoluje dodávat k souborů libovolná dodatečná data, má setřídění a filtraci.


VirgoCMS
? NAPOVEDA povinné